Červen 2014

Dřevěná razítka

14. června 2014 v 11:08 | www.razitka-praha.com |  Razítka Praha
Tradiční dřevěná razítka se stále používají, přestože nejsou tak oblíbená jako samonamáčecí razítka. Velikou výhodou dřevěných razítek je, že se dají vyrobit takřka v jakékoliv velikosti. Další předností dřevěného razítka je velká odolnost, proto se používá většinou v nekancelářském prostředí, například ve výrobnách nebo dílnách, jsou totiž určena pro náročné použití. Dřevěná razítka se vyrábí z tvrdého bukového či dubového dřeva. Vyrábíme jak lištová razítka, tak razítka s dřevěnou rukojetí.

Lištová dřevěná razítka mohou mít výšku otisku 6 mm, 8 mm nebo 10 mm. Používají se pro jednořádkové texty, typicky jmenovky - jak firemní razítka se jménem, titulem i funkcí, tak jako školní razítka pro prvňáčky.

Razítka s dřevěnou rukojetí se vyrábí obdélníková (či čtvercová) a kulatá. Dřevěná kulatá razítka se používají často pro smajlíky, symboly či jiné obrázky. Za zmínku stojí jistě kulaté dřevěné razítko se státním znakem, takové razítko může mít průměr otisku 20 mm, 25 mm nebo 36 mm (tyto hodnoty jsou určeny zákonem č. 352/2001 Sb. o užívání státních symbolů České republiky). Otisk úředního razítka musí být jednobarevný, malý státní znak České republiky se nachází veprostřed, oprávněná osoba je uvedena po obvodu, pokud má více úředních razítek, musí být jednotlivá razítka očíslována.

Nesamobarvící dřevěná razítka musí před každým otiskem namočit do podušky s barvou. Podušky se vyrábí ve velikostech 50 x 90 mm, 70 x 110 mm, 90 x 160 mm. Razítková poduška napuštěná barvou může být modrá, černá, červená, zelená nebo fialová. Vyrábí se i suché razítkové podušky - nenapuštěné barvou, ty jsou určeny k napuštění některou ze speciálních razítkových barev - jako je barva na textil, razítková barva UV, rychleschnoucí razítková barva, razítková barva na kovy a podobně.

Výroba razítek Praha 1